چگونه فردی با احترام باشیم؟

مدیر اردیبهشت ۹۷ ({{ avg }})

چگونه فردی با احترام باشیم : برای کسب احترام نیازی به ثروت ، مقام و شأن ظاهری ندارید. تحصیلات عالی و اطرافیان نیز احترام برایتان نمی آوند. احترام چیزی است که باید خود بدست آوردید و تلاش کنید تا بدست آورید. گام های زیر برای بدست آوردن احترام برای خود را دنبال کنید.

چگونه فردی با احترام باشیم

 

 

1- به خودتان احترام بگذارید.

وقتی شما به خودتان احترام قائل شوید، دیگران نیز به شما احترام میگذاردند. زمانی که به خودتان و ارزشهایتان به عنوان یک انسان محترم بدارید و از دیگران نیز انتظار احترام داشته باشید.

 

2- به دیگران احترام بگذارید.

احترام باید دوطرفه باشد. اگر از کسی انتظار احترام دارید، خود نیز باید به آن شخص احترام بگذارید. بسیاری از انسان ها نمیدادند چگونه به دیگران احترام بگذارند. تنها صحبت با کلمات محترمانه کافی نیست بلکه باید حقوق دیگران نیز محترم بدانید.

 

3- فرد لایقی باشید.

اگر شما رئیس ، مدیر، دکتر ، مهندس و... باشید؛ ولی لیاقت این درجه و سمت را نداشته باشید، آیا فردی لایق هستید؟ اگر برای دیگران ثابت شود که شما سزاوار این جایگاه هستید فوراً از جانب آنها احترام کسب خواهید کرد.

 

4- اعتماد به نفس داشته باشید.

بسیاری از افراد سعی بر این دارند که اطمینان شمارا نسبت به خودتان با روش های مختلف زیر سوال ببرند. اهمیتی به سخن انها نداشته باشید و به خود و ارزش هایتان اعتماد کنید و در کار خود راسخ باشید اینگونه رفتار های غیرمحترمانه آنها از دیدِ دیگران زشت و زننده به نظر خواهد رسید.

 

4- طرز صحبت کردن شما باید واضح، محکم و قابل احترام باشد.

ناملموس صحبت کردنتان نشان میدهد خودتان نیز به سخنی که میزنید اطمینان نذارید. حتی اگر ساده ترین کلمات را به صورت شفاف و محکم و اعتماد به نفس بیان کنید، باعث شده مخاطب شما اعتماد بیشتری به سخنانتان کند و برایتان احترام قائل شود.

 

5- خودتان را به طرز شایسته ای به دیگران معرفی کنید.

لباس آراسته و اتو کشیده (نیازی به لباس های برند و گران قیمت نیست) با بوی لطیف و همچنین سلامت دندان و لبخند ملیح نه تنها به خود شخص عزت نفس بالایی میدهد، بلکه باعث شده دیگران نیز این شخص را محترم دانسته و به آن احترام بگذارند.

 

6- فرد مثبتی باشید.

دادن انرژی مثبت به خود و جدا کردن افکار منفی از ذهن حس خوبی را نیز در دیگران به وجود می اورد و انها ناخودآگاه وادار میشوند به این شخص مثبت اندیش احترام بگذارند. نیمه پر لیوان را به جای نیمه خالی آن ببینید و این موضوع را با چلپلوسی  و تملق به دیگران برای احترام اشتباه نگیرید.

 

7- با دیگران دوستانه و محترمانه سلام و احوال پرسی کنید.

اگر اولین بار است که شخصی را ملاقات میکنید، با صدای رسا، محترمانه و صمیمانه خود را معرفی کنید و همیشه مؤدب باشید حتی زمانی که مخاطبتان در جواب شما به گرمی سخن نگوید. احتمال دارد مشکلی فکرش را مشغول کرده و یا اینکه هنوز اعتمادی به شما ندارد.

 

8- هیچگاه دیگران را دست نیندازید و به خاطر ضعف هایشان آنها را مسخره نکنید.

وقتی شما جدی سخن نگوئید و با دیگران به صورت شوخی و... صحبت کنید دیگران شمارو فردی بانمک دانسته و قابل احترام نمیشمارند.

 

9- قلدری نکنید.

 اگر از احترام حاصل از ترس دیگران لذت می برید باید بگوییم که هنوز معنای احترام را نمی دانید. محترم شمرده شدن، در کلام افراد جای نمی گیرد، بلکه در فکر، قلب و روح آنها جای دارد. هدف این مقاله این است که شما را یاری کند تا در فکر و قلب و روح اطرافیانتان جایی برای خود باز کنید.

 

10- آزار دهنده نباشید.

شاید بتوان گفت که نقطه مقابل یک فرد محترم، یک فرد آزار دهنده است. فردی که دیگران با دیدنش فرار می کنند چگونه می تواند احترام دیگران را برانگیزد؟ 

 

11- جوری رفتار نکنید که گویی همه چیز را می دانید.

به دیگران گوش دهید و به عقاید آنها احترام بگذارید حتی اگر با عقاید شما در تضاد باشند

12- سعی کنید الگو باشید.

بدیهی است که دیگران برای شخصی که الگوی آنها باشد احترام خاصی قائلند. در خانواده، محل کار و جامعه الگوی افراد مختلف چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ آن ویژگی ها را در خود بوجود آورید تا الگوی قابل احترامی برای آنها باشید

 

13- خودتان باشید.

الگوی دیگران بودن به این معنی نیست که بر خلاف میل خود دلخواه دیگران و دنباله رو شخصی دیگر باشید. ویژگی هایی را انتخاب کنید که با شخصیت شما همخوانی داشته باشد. حتما لازم نیست یک دکتر موفق باشید، می توانید یک هنرمند موفق باشید. حتی می توانید خودتان صاحب سبک باشید. اگر به جای اینکه خودتان باشید سعی کنید شبیه شخص دیگری شوید این حس را به دیگران منتقل می کنید که برای خودتان ارزشی قائل نیستید و به خودتان احترام نمی گذارید پس دیگران نیز برای شما احترامی قائل نخواهند بود

 

14- تنبل نباشید.

به دیگران نشان دهید که اهداف بزرگی در سر دارید و برای رسیدن به آنها تمام تلاشتان را می کنید. هیچ چیز قابل احترام تر از این نیست که فردی برای رسیدن به رویاهایش تلاش کند. وقت خود را به بطالت هدر ندهید و کار هایتان را به دیگران واگذار نکنید. اجازه ندهید که دیگران فکر کنند شما فرد تنبلی هستید و نمی توانید کاری از پیش ببرید. اجازه ندهید به توانایی های شما شک کنند

 

15- به عهد و پیمان خود پایبند بمانید.

هیچ کاری را نیمه کاره رها نکنید. اگر به کسی قولی میدهید حتما به آن عمل کنید. توانایی های خود را در نظر بگیرید و قولی ندهید که نمی توانید به آن عمل کنید. اینکه به کسی بگویید "نه، متاسفانه نمی توانم انجامش دهم یا نمی خواهم انجامش دهم"، بسیار محترمانه تر از این است که قولی بدهید و به آن عمل نکنید. این همان جایی است که شما برای خودتان، حرفتان، عهدتان و عملتان ارزش قائل می شوید.

 

  • نکته ها
  • به یاد داشته باشید که احترام چیزی است که خودتان آن را کسب می کنید و به کسی پیشکش نخواهد شد
  • مراقب باشید که رفتار شما نسبت به دیگران از دید مردم بسیار اهمیت دارد. اگر شما نسبت به دیگران و نه لزوما نسبت به آنها رفتاری از خود نشان دهید که ناپسند باشد، احترام آنها را از دست می دهید. رفتار درست و محترمانه باید در شما نهادینه شود و جزئی از شخصیت شما باشد. مهم نیست که کجا و با چه کسی صحبت می کنید.
  • خودنمایی نکنید اما قابلیت های خود را به وقتش به دیگران اثبات کنید
  • در انتخاب دوستان و تربیت فرزندان خود دقت کنید. دیگران از نوع رفتار دوستان و کودکان شما در مورد شما قضاوت خواهند کرد.
  • همه چیز را در مورد خودتان رو نکنید. مرموز بودن قسمتی از این دلیل است که باعث می شود دیگران به شما احترام بگذارند.

 

کلینیک توانمندسازی ذهن : جردن، ساختمان پزشکان آناهیتا، طبقه 4 ، واحد 14

تلفن تماس : 09120576846

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : توانمند سازی ذهن درمان لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام