مقیاس انگیزه انتخاب رشته روان شناسی

مدیر تیر ۹۷ ({{ avg }})

 

مقدمه

مقیاس انگیزه انتخاب رشته روان شناسی : روانشناسی از میان رشته‌های دانشگاهی محبوب‌ترین رشته در میان دانشجویان دوره کارشناسی در سراسر جهان است. مدرک روانشناسی علاوه بر اینکه به دانشجویان فرصت رشد فردی را می‌دهد، طیف عظیم و متنوعی از فرصت‌های شغلی را پیش روی آنها قرار می‌دهد.

انگیزه‌ها نیروهای محرکی هستند که در موجود زنده حالتی از نشاط و فعالیت برمی‌انگیزند و رفتارش را آشکار می‌سازند و او را به سوی هدف‌های مشخصی راهنمایی می‌کنند.

مقیاس انگیزه انتخاب رشته روان شناسی

«ویلیام گلاسر» روانپزشک نامدار معاصر با ارائه تئوری نوین انتخاب در عرصه علوم رفتاری به چرایی و چگونگی انجام رفتار افراد پاسخ داده و می‌گوید: «اگر ما رفتارهایی مؤثر و مسئولانه انتخاب کنیم، یعنی یاد بگیریم هم نیازهای خود را به خوبی برآورده کنیم و هم مانع برآورده شدن نیازهای دیگران نشویم، خشنود، کامیاب، شاداب و باطراوت خواهیم بود و همواره زندگی را به دلخواه خودمان به پیش خواهیم برد.»

فرایند انتخاب رشته تحصیلی دانشجویان می‌تواند با توجه به شرایط زمانی و مکانی از عواملی تأثیر پذیرد  و کیفیت آن نیز برحسب نحوه و میزان جستجوی اطلاعات درباره ی رشته‌های دانشگاهی می‌تواند متفاوت باشد.

مطابق نظریه «چاپمن» انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر برای تحصیل براساس عوامل درونی شامل علاقه و سطح آرزوهای فردی، نگرش، توانایی و عملکرد تصیلی و نیز عوامل بیرونی از قبیل وجود داشتن افراد مهم در زندگی فرد مثل خانواده، دوستان و غیره و ویژگی‌های دانشگاه شامل مقدار شهریه، مکان و سطح تحصیلی آن صورت می‌گیرد.

 

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

 

                                                                                محمد احسان تقی زاده

عضو هیئت علمی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا (APA(

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید . در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

آدرس : تهران، بالاتر از میرداماد، خیابان آفریقا، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14، طبقه 4
تلفن تماس در ساعات اداری:  88193960و 88190733
تلفن تماس در ساعات غیراداری 09120576846 :

برچسب ها : انگیزه انتخاب رشته روانشناسی درامد رشته روانشناسی در ایران رشته روانشناسی بدون کنکور درمان لکنت زبان لکنت زبان درمان لکنت درمان قطعی لکنت زبان رتبه لازم برای رشته روانشناسی رشته روانشناسی عمومی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام