راه زندگی بهتر چیست؟

مدیر آبان ۹۹ ({{ avg }})

طی ده سال گذشته زمینه های روانشناسی، روانپزشکی، پزشکی دستخوش تحولات بی سر و صدایی بوده است.

به لطف تلاش های روانشناسان بالینی، روان پزشکان و جراحان زیبایی، یا آن طور که سابقا می گفتند، جراحان پلاستیک، نظریه ها و مفاهیم جدیدی در رابطه با «خویش» مطرح شده است. روش های جدیدی به دست آمده که تغییرات قابل ملاحظه ای در زمینه های شخصیت، سلامت روانی، و حتی آن طور که از قرائن پیداست در توانایی ها و استعدادهای اولیه ی افراد به وجود آورده است. بسیاری از ناکام ها کامیاب شده اند، دانش آموزانی که نمرات مردودی می گرفتند ظرف چند روز آن هم بدون زحمت اضافی به شاگردان ممتاز مبدل گردیده اند. شخصیت های خجالتی گوشه گیر، آدم های شاد و معاشرتی شده اند.

تی اف جیمز در مقاله ای که در ژانویه ی ۱۹۵۹ در مجله کازموپولیتن به چاپ رسید با توجه به نتایجی که توسط روانشناسان و پزشکان مختلف به دست آمده می نویسد:

درک روانشناسی «خویش» می تواند جای موفقیت و شکست، عشق و تنفر، تلخ کامی و شادکامی را با هم عوض کند. با کشف «خویش حقیقی» می توان ازدواج متزلزلی را نجات داد، می توان به زندگی از هم پاشیدهای استحکام بخشید و قربانیان «شکست شخصیت» را متحول کرد. به زبان دیگر هر وقت خویش واقعی» را پیدا کردید تفاوت میان آزادی و اجبار را درک می کنید.

برچسب ها : راه زندگی بهتر روانشناسی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام