چند روش برای درمان لکنت زبان

مدیر بهمن ۹۹ ({{ avg }})

 

 هیپنوتیزم

در این روش فرد لکنتی توسط تلقین و هیپنوتیزم آرام می­شوند و در حالت آرامش خوب تکلم می­کنند. اما عیب این روش دوام کم آن است.

 

روش جویدن تنفس

فروشلز در تعریف این روش چنین عنوان می­کند که «نخست درمورد ماهیت جویدن و حرکات گفتاری برای بیمار توضیحاتی داه می­شود. سپس از او خواسته می­شود که به­طور عادی، با لبان بسته و دهان خالی به جویدن بپردازد و در همان حال به حرکات زبانش توجه کند. سپس با گشودن دهان و استفاده از حرکات زبان و لب­ها، عمل جویدن را انجام دهد و در همان حین به صداسازی بپردازد. با انجام این روش، تصوری از یک زبان بیگانه پدید می­آید و بدین ترتیب، بیمار یاد می­گیرد که روان­تر صحبت کند.»

 

روش آرام­ سازی

«آرام سازی، ترس ­های موقعیتی را از بین برده و از بروز اختلالات گفتار و واکنش ­های اولیه و ثانویة همراه آن جلوگیری می­کند. به هرحال، آرام ­سازی به تنهایی کافی نیست، همچنان که آموختن چگونگی تنفس صحیح به تنهایی کفایت نمی­ کند. در اینجا ما با زنجیره ­ای از پاسخ ­ها درگیر هستیم که با ترس از موقعیت شروع ­شده و با بروز اختلال در آهنگ و عملکرد تنفس، به صورت تکرار و گیر ادامه می­ یابد. احساس گناه و اضطراب در موقعیت ­های آینده، به این سیکل معیوب مربوط می­شود»

 
برچسب ها : درمان لکنت زبان درمان لکنت در خانه هیپنوتیزم در لکنت روش نفس کشیدن در لکنت درمان رایگان لکنت

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام